Huntdown

Huntdown – cyberpunkowa strzelanina

Podobno moda na lata 80. zaczęła już niektórych męczyć. Piksele, neony, lustrzane okulary, laserowe siatki, klawiszowa muzyka i chromowane napisy faktycznie rozgościły się w popkulturze na dobre. Cóż, zawsze znajdą się malkontenci, którym nie w smak popularność jakiegoś trendu. Trzeba jednak pamiętać, że ważny jest efekt, a ten w przypadku Huntdown, gry wpisującej się w ten nurt idealnie, wygląda naprawdę obiecująco.

Niedaleka przyszłość widziana oczami kina sprzed trzech, a nawet czterech dekad wyglądała ponuro. Cyberpunk, walające się kable, gangi tematyczne rodem z The Warriors Waltera Hilla czy Escape from New York Carpentera, megastruktury i korporacje jak w Blade Runner — wszystko to odtworzone w naprawdę fenomenalnym pixel arcie odnajdziemy właśnie w Huntdown. Wcielając się w rolę łowców nagród zapolujemy na fikuśnie odzianych przestępców i ich przerośniętych przywódców, hasając po wielopoziomowych lokacjach i korzystając z pokaźnego arsenału, który zawstydziłby nawet klasyczną Contrę.

Prace nad tytułem trwają od około dwóch lat, a premiera przewidywana jest na koniec 2017 roku. Studio Easy Trigger Games obiecuje równoległą premierę na PC, Xbox, PlayStation i Nintendo Switch, co się nie zdarza zbyt często w przypadku gier niezależnych. Integralną częścią ma być także tryb kooperacyjny z naciskiem na wspólne granie przed jednym ekranem. Czy życie towarzyskie zakwitnie jak w złotych czasach Pegasusa i Contry? Czas pokaże.

Sprawdź również

Inner Chains

Inner Chains – premiera gry i release trailer

Z małym poślizgiem, ale w dniu dzisiejszym ok. godz. 18 czasu środkowoeuropejskiego, będzie miała miejsce …

Dodaj komentarz