Officer Downe recenzja filmu

Officer Downe – recenzja filmu

Film Officer Downe to adaptacja wydanego w 2010 r. nakładem Image, komiksu narysowanego przez Chrisa Burnhama według scenariusza, autorem którego jest Joe Casey. Ten ostatni dżentelmen spłodził również skrypt przedmiotowej ekranizacji. I tu w zasadzie jest ogar piekielny pogrzebany. To co sprawdziło się w narysowanej opowieści, kompletnie nie wypaliło na ekranie.

Officer Downe recenzja filmu

Przeczytałem rysowankę w edycji Bigger Better Bastard Edition i całkiem przyjemnie spędziłem przy niej czas. Jednakże czym innym jest prowadzenie fabuły w komiksowych oknach, a czym innym w pełnometrażowym filmie. Aktorski Funkcjonariusz Zszed (ten tytuł to wytwór mojej fantazji) kompletnie nie trzyma się kupy, chaos wylewa się z filmowych klatek, uwagę przyciągają jedynie makabrycznie groterskowe sceny. Poza flakami nie ma tu nic do oglądania. Ani gry aktorskiej, ani dialogów, nic. Wcielający się w głównego bohatera Kim Coates w zasadzie użycza swojej twarzy do wycedzenia kilku frazesów związanych z procedurą zatrzymania. To za mało jak na produkcję kradnącą półtorej godziny.

Eksplodujące głowy, zwisające gałki oczne, fruwające kończyny – tego nie brakuje. Rozpierdusze towarzyszy znośna kompilacja utworów. Efekty specjalne są przyzwoite. Próżno szukać natomiast solidnego motywu trzymającego film w garści. Analogiczny mankament kompletnie nie przeszkadzał mi podczas pożerania noweli graficznej, wszak odbiór komiksu rządzi się swoimi prawami.

W przypadku tytułu Officer Downe wystąpił paradoks, że mamy do czynienia z możliwie wiernym przeniesieniem komiksowych kadrów na taśmę, aczkolwiek nie zdaje to egzaminu i koszmarnie się wynudziłem podczas seansu. Miałem nadzieję, że będzie to chociaż film tak zły, że aż dobry, jak to miało miejsce przy RoboGeishy, ThanksKilling czy Zombie Ass. Klimat splugawionego Miasta Aniołów i kapka gore to zbyt mało by wytrzymać tortury.

Sprawdź również

Sędzia Dredd w nowym serialu telewizyjnym

Po nieodżałowanej klapie niedawnego filmu Sędzia Dredd miał już nie powrócić na ekrany. Co prawda …

Dodaj komentarz