Sędzia Dredd w nowym serialu telewizyjnym

Po nieodżałowanej klapie niedawnego filmu Sędzia Dredd miał już nie powrócić na ekrany. Co prawda na razie nie zanosi się, aby miał zagościć w kinach, ale prace nad wcieleniem telewizyjnym ruszyły pełną parą. Na razie projekt nazywa się Judge Dredd: Mega City One i jest owocem współpracy podjętej między studiem filmowym IM Global oraz Rebellion, znanym głównie z tworzenia gier, ale będącym również właścicielem stajni komiksowej, której częścią jest nieprzejednany stróż prawa.

Nie wiadomo jeszcze kto będzie reżyserował, ani jakich aktorów wybrano do odtworzenia głównych ról. Nie było także mowy o potencjalnym powrocie Karla Urbana i Olivii Thirlby. Ujawniono natomiast zaplecze producenckie. Ze strony IM Global Television jest to Mark Stern, odpowiedzialny m.in. za Defiance czy Battlestar Gallactica, oraz Stuart Ford, który uczestniczył w procesie produkcyjnym filmu Dredd z 2012 roku. Szefujący Rebellion Jason i Chris Kingsleyowie także maczali palce przy ostatnim wcieleniu Sędziego i ponownie spotkają się z Fordem przy producenckim stoliku.

Na oficjalnym kanale 2000 AD pojawiła się krótka zapowiedź, z której można wnioskować, że nowy serial zachowa nieco mroczniejszą, „realistyczną” estetykę filmu. Ma jednak bardziej zagłębiać się w nierozerwalnie związane ze światem Sędziego Dredda szaleństwo i satyrę. Planowaną emisję serialu przewidziano dość ogólnikowo na za dwa lata. Drokk!

 

Sprawdź również

Ghost in the shell soundtrack miniatura

Soundtrack z Ghost in the Shell – petycja i wycieki utworów

Filmowy soundtrack z Ghost in the Shell (nie mylić z tym albumem inspirowanym) miał ukazać …

Dodaj komentarz